Reflexi akumulatsioonipaagid

Reflex akumulatsioonipaakide müük ja paigaldus

Kliki pildil, et näha suuremalt!

Aasta aastalt jääb fossiilkütuseid vähemaks ja energiakulud kasvavad. Vajalik on energiakasutus ümber mõelda. Üks võimalus selleks on suunduda uute energiatootmissuundade poole nagu näiteks elektri- ja soojusenergia koostootmine või soojuspumbad. Nurgakivi sellisele üleminekule on Reflexi akumulatsioonipaagid. Läbi energiatootmise ja -jagamise võimaldavad need optimaalset katelde tööd ilma piiranguteta kasutada. Ka koos päikeseküttesüsteemide ja kombijaamadega on Reflexi akumulatsioonipaagid omal kohal.

 

Reflexi akumulatsioonipaagid töötavad kihiliste paakide põhimõttel sarnaselt nagu termiline aku. Akumulatsioonipaak saab sooja tootmist ja sooja tarbimist suunata nii ajaliselt kui hüdrauliliselt. Nii on võimalik optimaalne sooja tootmine ja kasutus.  Kolm ülemist ühendust paagi täitmiseks ja tühjendamiseks, kaks alumist ühendust tagasivoolutorudele alates soojatarbijatest kuni kütteallikateni – võimaldavad mitmeid variante vooluringi tekitamiseks ja ühenduste tegemiseks. Loomulikult saab seda tööpõhimõtet kasutada ka külmaveesüsteemides. Selleks on ette nähtud kohapeal  paigaldatav difusioonikindel isolatsioon.

Storatherm Heat akumulatsioonipaak kuumale ja külmale veele

Storatherm Heat akumulatsioonipaakidel on väga lai kasutusala. Keskmes on soojaenergia akumuleerimine kütteseadmete varustamiseks. Olenevalt tüübist on neil lisaava hoolduse ja kontrolli jaoks ja võimalused lisasoojusallika ühendamiseks. Integreeritud soojusvaheti abil on küttesüsteemi võimalik lisada päikesekütteseadmed või vastava seadistuse puhul isegi mitu lisa soojusallikat.
Kogu soojatarbimise ja sooja tootmise suunamine läbi  Storatherm akumulatsioonipaagi tagab mugavuse, maksimaalse usaldusväärsuse ja paindlikkuse lisada süsteemi osi ka hiljem.  Storatherm Heat akumulatsioonipaagid on tehtud kvaliteetsest terasest, väljast plastikkattega ja saadaval suurustes 200-5000 liitrit.  Paagid on varustatud kvaliteetse valge või hõbedase fooliumkattega fliisisolatsiooniga. Storatherm Heat paakidele suurustes 3000 – 5000 liitrit on soojusisolatsioon võimalik hankida eraldi.

Kihilise paagi põhimõte

Reflex Storatherm tüüpi akumulatsioonipaagid töötavad kihilise paagi põhimõttel. See tähendab, et need töötavad nagu termiline aku, mis sooja tootmist ja tarbimist ajaliselt ja hüdrauliliselt suunab. See on oluline eeldus vajaduspõhisele ja tõhusale energia tootmisele ka alternatiivsete kütteseadmetega (näiteks päikesekütteseadmed, kombilahendused jne), mille energiatootmist ei saa seadistada tarbimise ajaks.
Kui kütteseade on soojust tootnud, laetakse paak ülevalt kuuma veega. Kütteseade lülitub välja, kui alumine väljavoolutemperatuur on sama laadimistemperatuuriga. Paaki saab kasutada vastavalt soojuskasutaja nõudmisele mitte seotult kütteseadme töötsüklile.