Reflexi tarbevee boilerid ning mahutid

Reflex soojavee boilerite müük, paigaldus, hooldus

Kliki pildil, et näha suuremalt!

Nõudmised heaolule ja mugavusele kasvavad. Mõeldes keskkonnale on aga vaja vähendada energiakulu.  Mõlemad eesmärgid – mugavus ja keskkonnasäästlikkus – on Reflexi paagisüsteemide kasutamisega teostatavad.

 

Reflexi paagid võimaldavad tõhusat tarbevee kütmist ja hoidmist. Tänu laiale tüübivalikule ja ulatuslikule lisatarvikute valikule avanevad arvukad kasutusvõimalused nii kodus, avalikes hoonetes kui ka kaubanduspindadel.

Energiakadude minimeerimine

Tarbevee-ettevalmistuseks ja kütteks vajaliku sooja vee tõhus hoidmine on tänapäevastes küttesüsteemides aina olulisem. Ka 26.09.2015 jõustunud ErP direktiiv nõuab paakide ja boilerite soojakadude minimeerimist keskkonnasäästlikus, jätkusuutlikus ja majanduslikus vaates.

Erinevad nõudmised soojale veele ja erinevalt seadistatud küttesüsteemid  mitmete, sageli ka taastuvenergiat kasutavate energiaallikatega, vajavad vastavale rakendusele mõeldud spetsiaalseid kuumaveeboilereid.  Boiler on iga süsteemi süda ja peab vastama kõrgetele nõuetele. Meie Storatherm boilerid täidavad neid nõudeid igas mõttes. Me hoolitseme selle eest, et mitte ainult vesi vaid ka küte kindlalt kohale jõuaks.

Storatherm Aqua paak tarbevee kütmiseks

Storatherm Aqua boileritega pakub Reflex laia valikut kvaliteetseid nii monovalentseid kui ka bivalentseid boilereid ning paindlikku väliste soojusvahetite kasutust. Kõik osad, mis tarbeveega kokku puutuvad on emaileeritud, lisakaitset pakub magneesiumanood. Boilerid tarnitakse koos soojusisolatsiooniga. Storatherm Aqua boilerite puhul võite arvestada kõrgeima tõhususega nii tavapärases tarbevee kütmises kui taastuv- energia meetodeid kasutades.

tarbevee mahutite müük

Monovalentne küte.

Monovalentne küte

Tarbevee kütmine boileris toimub läbi kütteallika, enamasti on selleks sisseehitatud soojusvaheti, mis on seadistatud vastavalt madaltemperatuurküttele, soojuspumpküttele või päikeseküttele.

Vasakul olev olev joonis näitab Storatherm Aqua tööpõhimõtet.

 

Bivalentne küte

Bivalentne küte.

Bivalente küte

Kaks sisseehitatud soojusvahetit võimaldavad korraga kasutada nii tavapärast katelt kui näiteks päikesekütteseadet. Selleks, et maksimaalselt kasutada ära taastuvenergia allikaid toimub kütmine alumise sile-torusiu kaudu.

Vasakul olev joonis näitab Storatherm Aqua Solar tööpõhimõtet.

Korrosioonikaitse Reflexi tarbeveepaakides

soojaveeboileritd, tarbevee mahtid

Boilerite emaileerimine

Reflexi kvaliteetne klaasipõhine pealispinna emaileerimine, mis vastab normile DIN 4753 (põletustemperatuur 840 – 860 °C) annab paagi pinnale lisakaitse paaki voolavas vees oleva kõrge hapnikusisalduse ja lahustunud mineraalainete suhtes. Sellega kindlustatakse kvaliteetne tarbevesi.
Lisakaitset pakub ka kõikide Reflexi tarbeveepaakide ja boilerite juurde kuuluv magneesiumanood. Magneesiumanood on ette nähtud sisepaagile toimiva elektrokeemilise korrosiooni neutraliseerimiseks.

Lisatarvikutena on võimalik soetada hooldusvabad titaan- elektroodid. Need saab magneesiumanoodi asemel katlasse paigaldada. Tekitatakse väike elektrivooluring ümber titaanelektroodi, mis töötab metallide lauhustumise vastu ja surub maha paagi oksüdeerimise.

Eelised:

  • Sile emailitud kaitsepind takistab settimist paagi pinnale
  • Hõõrdevaba pealispind peatab bakterite tekkimise
  • Kõrvalmaitseta ja normidele vastav vesi
  • Ei toimu elektrokeemilisi reaktsioone paagi siseseintega
  • Reflexi paakide ja boilerite pikk eluiga

Magneesiumanoodi tööpõhimõte ja vajadus

Emailimine kaitseb tarbeveepaake korrosiooni eest, aga 100% veatut emailkihti on võimatu tekitada. Selliste vigaste kohtade kaitseks kasutatakse “ohveranoode” (magneesiumanoode).
Paaki on sisse viidud “ohveranood”. Kui paak täidetakse veega vallandub kohe nn kaitsevool. Anoodis olev metall (antud juhul magneesium) lahustub ja takistab raua oksüdeerumist.   Magneesiumanood paigaldatakse vastavalt normile  DIN 4753 peatükk 6, ühe ruutmeetri emaileeritud pinna kohta kasutatakse 200 g magneesiumi.

Vastavalt normile DIN 4753 tuleb magneesiumanoodi kontrollida iga kahe aasta tagant. Kui 2/3 anoodist on kasutatud, tuleb see välja vahetada, kui aga alles on rohkem võib kasutusperioodi pikendada.
Madalate keldrite/katlaruumide puhul tuleks kasutada  spetsiaalseid nn kettanoode.