„Cofloor“ kütte- ja jahutussüsteemi kuivpaigaldus

Cofloor - põrandaküte ilma valamisetaKuivpaigaldussüsteemi saab kasutada nii olemasolevate hoonete renoveerimisel kui ka uusehitiste puhul.  Oventropi „Cofloor“ pindkütte- ja -jahutussüsteemi kuivpaigaldusplaadid saab katta laminaatpõrandaga, tavapäraste kipsplaatidega (näit. Fermacellplaadid), aga ka tsemendi või põrandakatteseguga.

„Cofloor“ kuivpaigaldussüsteemi põhielemendiks on 25 mm paksune vahtpolüstüroolist plaat. See on nii soojusisolatsiooniks kui ka kütte- või jahutuslamellide kandepinnaks.

Paigaldusplaadi soonte eriline asetus võimaldab Oventropi 14 x 2 mm „Copipe“ komposiittorude nii looklevat kui ka spiraalset paigaldust. Võimalikud on ka teised variandid. Oventrop soovitab kuivpaigaldusplaatidele paigaldada „Copipe“ komposiittoru, sest selle paisumiskoefitsent kütmise ajal on väiksem kui PE-X-/PE-RT plastiktorudel. See aga tagab, et pindkütte töötamise ajal ei tekita lamellid müra. Tsingitud terasplekist 0,4-0,5 mm paksused lamellid võimaldavad optimaalset sooja või külma ülekannet kipsplaatidesse või aluspõrandasse. Lamellides olevad praktilised paindekohad (pleki pikkus 998 mm) võimaldavad torude optimaalset paigaldamist.

Kuivpaigaldatava põrandakütte eelised

  • Oventropi „Cofloor“  kuivpaigaldussüsteemi saab paigaldada ilma jätkudeta.
  • Kogu montaaži saab teostada ka üksinda.
  • Väiksem paigalduskõrgus võrreldes märgpaigaldusega.
  • Optimaalne sooja või külma ülekanne tsingitud terasplekist lamellide ja käänikute abil.
  • Kipsplaatide paigaldamine ei põhjusta ehituse seisakuid. Kipsplaatide paigaldamise korral ei pea lisaks proovikütmisele teostama lisakütmist pindade kuivatamiseks.
  • Põrandal võib kohe paigaldamise järel kõndida.
  • Oventropi „Cofloor“ kuivpaigaldussüsteemi saab torude lookleva paigaldamise korral kasutada ka seinakütte ja –jahutuse süsteemides.